Nový olej je tu. Jak letos dopadla sklizeň?

Nový olej je tu. Jak letos dopadla sklizeň?

 

Pokud zavítáte na náš stánek, můžete ochutnat olej z nejnovější sklizně. Tak jako každý rok, i letos chutná náš extra panenský olivový olej trochu jinak než vloni. Vzhledem k tomu, že olivy nemícháme a oleje vyrábíme vždy z jediné odrůdy, vynikne v oleji každý chuťová nuance. Ať už jde o ostrý Picual, nebo jemnou Arbequinu.

 

Na sklizeň má vliv řada faktorů. Především počasí. Minulý rok olivovníkům moc nepřál: skoro nepršelo, a proto byla sklizeň slabá a ceny olivového oleje u mnoha farmářů stoupaly. Na našich hájích se mizerné počasí nepodepsalo tak tragicky, a tak jsme ceny ponechali. V chuti a kyselosti olivového oleje se však rozdíl projevil: olej je letos o něco kyselejší než vloni.

 

Arbequina má kyselost 0,27 % a Picual 0,19 %. Arbequina je krásně jemná, zatímco Picual si zachoval svůj charakteristický hořký ocásek. Kyselost je sice vyšší než minule, i tak je náš olivový olej daleko pod hranicí 0,8 %, která určuje, že je olej extra panenský. Navíc je aktuální sklizeň velmi bohatá na zdraví prospěšné polyfenoly.

 

A dobrá zpráva na závěr: v Andalusii už dlouho prší, a proto se pro příští rok očekává úrodná a skvělá sklizeň. Vypadá to, že nás počasí odmění za trpělivost s předešlou sklizní – už teď se těšíme, až vám zase dovezeme nové oleje.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení