Olivový olej jako lék

Olivový olej jako lék: od zdravého srdce po skvělou imunitu

Skvěle chutná, bezvadně si rozumí s téměř každým pokrmem a ještě je zdravý. Olivový olej vnímá řada odborníků nejen jako nezbytného pomocníka v kuchyni, ale i jako lék. Podívejme se, co je vlastně na olivovém oleji tak zázračné. A začněme srdcem.

Lék pro tepny

Nedávná španělská studie ukázala, že konzumace olivového oleje pomáhá při léčbě kardiovaskulárních chorob, snižuje krevní tlak a funguje také jako prevence srdečních onemocnění. Za blahodárné účinky mohou hlavně antioxidanty, které ve velkém počtu najdeme především v kvalitních extra panenských olivových olejích – například hydroxytyrosol, jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů.

Co víc, podle vědců pomáhá olivový olej udržet tepenní stěny silné a pružné. Pokud začnou tepny tuhnout, může dojít k infarktu či křeči. Olivový olej bohatý na polyfenoly rovněž zmenšuje nebezpečí vzniku nádorových onemocnění v pozdějším věku.

Jiné výzkumy zase popisují, jak čtyři lžíce olivového oleje denně výrazně pomáhají udržet zdravou hladinu cholesterolu s ní i správné fungování srdce – ideálně v kombinaci se středomořskou dietou. Za studena lisovaný olivový olej totiž obsahuje zdravé lipidy, které nezatěžují metabolismus. Prospěšné esenciální mastné kyseliny, třeba kyselinu omega-3, najdete také v rybách a vejcích. Samozřejmě ale platí, že bez vhodné doplňující stravy, odpočinku a dostatku pohybu olivový olej naprosté zázraky nedokáže.

Olej a ocet jako nejlepší přátelé

Milovnice gastronomie Cal Oreyová, která o olivovém oleji dokonce sepsala celou knihu, extra panenský olivový olej vyzdvihuje po všech stránkách. Doporučuje ho třeba v kombinaci s octem: tato směs má totiž antiseptické účinky a podporuje imunitu. Jablečný ocet prý navíc pomáhá spalovat tuky – podle doktorky Gittlemanové, kterou Oreyová cituje, totiž vyrovnává hladinu draslíku a sodíku v těle.

Vitamin E, který olivový olej obsahuje, vám zase pomůže zpomalit proces stárnutí a vitamin A působí blahodárně na vlasy – právě jeho nedostatek stojí někdy za vypadáváním kštice.

Tekuté zlato bojuje nejen proti srdečním chorobám, ale také cukrovce, a to hlavně druhého typu. Proč? Olivový olej zpomaluje vstřebávání cukrů do krve, a tím snižuje rychlost vylučování inzulinu. Zároveň je i účinným pomocníkem při hubnutí – stačí jím nahradit živočišné tuky. Umí potlačit chuť k jídlu a zároveň dodat dostatek energie. Uvolňuje totiž hormon cholecystokin, který dává mozku signál, že je tělo syté. Ale všeho s mírou: každá lžíce olivového oleje obsahuje zhruba 120 kalorií a 14g tuků, půllitr byste tedy denně vypít rozhodně neměli. Jedna lžíce bohatě stačí.

Olivový olej můžete navíc užívat nejen vnitřně, ale i jako kosmetického pomocníka. O tom zase ale někdy jindy. A resumé na závěr? Pokuste se margarín a máslo nahradit olivovým olejem, ideálně tím extra panenským. Jak dokazují výše uvedené studie, vaše tělo vám poděkuje.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení